Reebok Classic x Alicepoint


Long awaited! I have told you a few weeks ago that I have been asked to participate in a few exciting projects. Let me share with you my collaboration with Reebok Classic. The aim was to shot a video that would show how much Reebok shoes fit into my life. The video shows my typical day, my flat and how I work. It started off as a sort of ‘hello Reebok and welcome to my crib’ kind of thing but then we strolled the streets of my hood, and I was trying to show how amazing Notting Hill and Portobello are. Reebok classic shoes are for me like the place I live in, casual yet elegant and timeless. Hope I managed to pass the message on:)

As to the pictures we took them in Westbourne Grove in my favourite cafe. I usually go there with my friends to get some coffee and a bit of the best organic carrot cake in town. Westbourne Grove is also one of my favourite shopping spots in London as it has all my favourite shops and boutiques.

 
(I am wearing Isabel Marant shirt, Wildfox tee, Zara skirt, Reebok Classic shoes)
Follow me on Facebook, Twitter, Bloglovin & Instagram ‘alicezielasko’

56 comments

 1. Anonymous

  super film, ale wyglądasz jakbyś kompletnie nie miała energii. pewnie przez to, że rzadko się uśmiechasz a twoje ruchy są takie powolne. mimo wszytko i tak jesteś najlepszą polską blogerka 🙂

  życzę jeszcze więcej pięknych ubrań 🙂

 2. Iga.

  Super film! Z każdym postem jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jesteś (jak dla mnie) najlepszą blogerką 🙂

 3. Hi! 🙂

  I really like the colaboration and this lovely cafe where you frequent.
  I just moved to Barcelona and looking for a similar ‘to go on a regular’ place.

  Sneakers look cool as well. Very elegant. Need to check them out.

  La Kat

 4. Podoba mi się film, szczególnie minimalizm 🙂 sama chodzę w reebokach, moja <3. Miło zobaczyć fiml z Tobą:)

 5. Zoe Gruss

  Congratulations on the collaboration. Love you have styled the sneakers with an otherwise feminine outfit – it looks great.

 6. edigre

  Do mnie to wideo nie trafia, nie czuje tego amazing Portobello, którym powinno być na materiale. Nie wiem czy to kwestia montażu czy filmik za krótki… Nie chce się czepiać, ale wyszło z tego szafiarskie blah blah mam fajne lakiery i filiżankę.

  • Anonymous

   zgadzam sie! wyszlo sztywno i nudno ..

 7. PODSZEWKA

  Oj Alicja mogłabym się rozpisywać achy i ochy! To, że uwielbiam Ciebie i Twoje podejście z dystansem do wszystkiego wokół to już pewne wiesz. Zajebisty film, fajny projekt oraz najlepszy reebok. Życzę powodzenia ! Mam nadzieję, że jak już wlecisz do Polski, Warszawy będzie okazja by się spotkać. 3maj się 🙂 Miłego dnia !

 8. Anonymous

  I like looking through a post that can make men and women
  think. Also, thanks for allowing for me to comment!

  Also visit my web blog – video reviews

 9. Anonymous

  Pretty! This was a really wonderful post. Thanks for providing these details.

  Here is my web blog: xvideo

 10. Pingback: Google

css.php